Vítejte na stránkách oddílu moderní gymnastiky

Oddíl moderní gymnastiky byl založen v roce 1978 jako jeden z pěti oddílů nově vzniklé tělovýchovné jednoty Tatran Kohoutovice. Jeho předsedkyní byla Jindra Nešporová, zakladatelka oddílu. V roce 1998 oddíl přestoupil pod Asociaci sport pro všechny - ASPV Brno.

Členskou základnu oddílu tvoří kolem 55 závodnic různých výkonnostních kategorií ve věku od pěti do dvaceti let. Závodnicím se věnuje 10 dobrovolných trenérek a na přeborech a pohárových soutěžích oddíl zastupuje 10 rozhodčích.

Závodnice oddílu moderní gymnastiky ASPV Brno se účastní městských, oblastních i republikových přeborů v odpovídajících výkonnostních a věkových kategoriích. Oddíl také reprezentují na pohárových soutěžích po celé republice i v zahraničí, např. ve Slovenské republice, Rakousku, Francii a Belgii. Před několika lety se závodnice také začaly připravovat na soutěže v estetické skupinové gymnastice a se svými skladbami se každoročně účastní Mistrovství republiky.

Novinky

Výsledky závody jednotlivkyň - jaro 2017

Baby Cup 25. 3. 2017
  • 17. Tereza Trubáková
  • 11. Vendula Svobodová, 15. Karolína Bártková, 18. Kateřina Bártková, 19. Nikola Filipová, 21. Klára Žáková, 22. Ela Jílková
  • 22. Klára Rusmanová, 23. - 24. Zuzana Francová
  • 18. Veronika Janíkov
Jarní pohár 14. 4. 2017
  • 1. Veronika Černá, 2. Sofie Petkovská, 3. Ema Jílková, 4. Abigail Vigh, 5. Lea Nešporová
  • 2. Sabina Anderlová, 3. Tereza Trubáková, 8. Aoife Vigh, 11. Michaela Kosová
  • 3. Ela Jílková, 4. - 6. Karolína Bártková, 7. - 8. Nikola Filipová, 10. Tereza Kosová, 11. - 13. Linda Horáčková a Kateřina Bártková a Vendula Svobodová, 14. - 15. Klára Žáková, 16. Helena Čechová, 17. Kamila Hájková, 19. - 20. Elena Filipová, 21. Markéta Palásková, 22. Gabriela Soukopová (BN)
  • 3. Ela Jílková, 5. Karolína Bártková, 6. Tereza Kosová, 7. Kateřina Bártková, 8. Nikola Filipová, 9. Vendula Svobodová, 10. Helena Čechová, 11. Linda Horáčková, 12. Markéta Palásková, 13. - 14. Klára Žáková a Kamila Hájková, 15. Elena Filipová (švihadlo)
  • 5. Marie Indrová
  • 12. - 14. Veronika Janíková (stuha)
  • 11. - 12. Veronika Janíková, 13. Hana Zahrádková (kužele)
  • 2. Iveta Brabcová, 3. Martina Lepková, 6. Eliška - Anna Lankašová, 7. Barbora Horáková

Městský přebor základního programu 6. 5. 2017

  • 4. Sofie Petkovská, 11. Tereza Robotková, 13. Linda Kleinová
  • 9. Veronika Černá, 13. Ema Jílková, 18. Abigail Vigh, 19. Lea Nešporová
  • 24. Adéla Humpolíková, 25. Adriena Miková

Městský přebor kombinovaného programu 8. 5. 2017

  • 4. Tereza Trubáková, 5. Sabina Anderlová, 6. Aoife Vigh, 7. Markéta Bryšová, 8. Michaela Kosová
  • 10. Nikola Filipová, 13. – 14. Vendula Svobodová, Tereza Kosová, 15. Karolína Bártková, 17. Kateřina Bártková, 21. Kamila Hájková, 24. Linda Horáčková, 25. Elena Filipová, 26. Klára Žáková, 27. Helena Čechová, 30. Markéta Palásková, 31. Gabriela Soukopová.
  • 15. Zuzana Francová, 17. Klára Rusmanová, 18. Kristýna Dubová, 19. – 20. Klára Pospíchalová.
  • 16. Veronika Janíková.

Májový pohár Brno Židenice 13. 5. 2017

  • 4. Veronika Černá, 17. Michaela Ďurčová.
  • 6. Tereza Robotková.
  • 16. Barbora Nečasová, 18. Adriena Miková.
  • 14. Adéla Humpolíková.
  • 17. Tereza Kosová, 18. Tereza Michajlova, 19. Helena Čechová, 20. Markéta Palásková, 21. Linda Horáčková.
  • 18. Hana Zahrádková.
  • 9. Eliška – Anna Lankašová.

Oblastní přebor základního programu 20. 5. 2017

  • 8. Sofie Petkovská, 23. Linda Kleinová, 31. Tereza Robotková.
  • 15. Veronika Černá, 22. Lea Nešporová, 23. Ema Jílková.
  • 37. Adéla Humpolíková.

Oblastní přebor kombinovaného programu 21. 5. 2017

  • 13. Tereza Trubáková, 17. Aoife Vigh, 18. Michaela Kosová.
  • 17. Ela Jílková, 22. Karolína Bártková, 24. Nikola Filipová, 25. Kateřina Bártková, 26. Klára Žáková, 28. Tereza Michajlova, 29. Vendula Svobodová, 30. Tereza Kosová, 31. Kamila Hájková, 32. Elena Filipová, 34. Helena Čechová, 35. Markéta Palásková.
  • 23. Marie Indrová, 26. Zuzana Francová, 27. Klára Rusmanová, 29. Kristýna Dubová.
  • 22. Veronika Janíková, 27. Hana Zahrádková.
  • 14. Eliška – Anna Lankašová.

Kohoutovický pohár v základním a kombinovaném programu 27. 5. 2017

  • 1. Sofie Petkovská, 3. Tereza Robotková, 4. Linda Kleinová, 5. Nela Kolková, 6. Marie Řiháčková, 7. Anna Zemanová, 8. Andrea Ancheva, 9. Michaela Fráňová.
  • 2. Veronika Černá, 4. Ema Jílková, 5. Lea Nešporová, 6. Abigail Vigh, 9. Michaela Ďurčová, 10. Kristýna Kaderková, 11. Dominika Ferenčáková, 12. Ina Faruzelová.
  • 4. Adéla Humpolíková.
  • 4. Adriena Miková, 5. Barbora Nečasová.
  • 3. Natálie Braunová.
  • 1. Sofie Petkovská, 2. Ema Jílková, 3. Veronika Černá, 4. Abigail Vigh, 5. Lea Nešporová, 6. Linda Kleinová.
  • 1. Sabina Anderlová, 2. Tereza Trubáková, 3. Aoife Vigh, 5 Markéta Bryšová.
  • 5. Nikola Filipová, 9. Ela Jílková, 10. – 11. Vendula Svobodová, 12. Linda Horáčková, 13. Kateřina Bártková, 14. Karolína Bártková, 15. Kamila Hájková, 16. Markéta Palásková,17. Tereza Michajlova, 18. – 19. Helena Čechová, Elena Filipová, 21. Klára Žáková, 22. Gabriela Soukopová.
  • 3. Marie Indrová, 4. Zuzana Francová, 5. – 6. Kristýna Dubová, 7. Klára Pospíchalová.
  • 3. Veronika Janíková, 5. Hana Zahrádková.
  • 2. Eliška – Anna Lankašová.
Celý článek